Sırt Fıtığı

Sırtta oluşan fıtıklar, otonom sinir sistemini etkiler ve iç organlarının düzenli çalışmasını engeller. Sırt bölgesi anatomik yeri ameliyat için uygun değildir. Üstelik bu bölge akciğerlerin bulunduğu negatif basınç altındaki göğüs boşluğu içindedir, dolayısıyla da bu bölgede yapılacak her ameliyat gerek iç organlara hitap eden konumu, gerekse akciğerlerin bulunduğu negatif basınç alanında yer alması nedeniyle yapılacak cerrahi müdahale çok risk taşır. Bu bölgede yapılacak ameliyatlar ya ölümle veya hayat boyu felçlikle sonuçlanabilir. Genel prensip sırt bölgesinde oluşan fıtıkların cerrahi müdahale görmeden tedavi edilmesidir. 
 
Sırt Fıtığının Belirtileri: En belirgin belirtileri; kalp ritminde bozukluk, midede gastrit ve yanma, mide bulantısı, bronşlarda sorun(nefes darlığı), reflü, kamburluk, yana eğik (skolyoz)öne egik duruş (kifoskolyoz) duruş bozukluğu, soğuğa karşı duyarlılık ve soğuk ortamlarda ağrı ve sızı. Kısaca özetleyecek olursak iç organlarda işlev kaybına ve düzensiz çalışmasına sebep olan belirtilerdir.
 
İhmalle Birlikte:Zaman içerisinde artan fıtık, kalp krizine, tansiyon bozukluğu, hazımsızlığa, kusmaya, şişkinlik ve nefes darlığı gibi sorunlarla da karşılaşmaları kaçınılmaz kılar.


Alo Bilgi